M3 Ulusötesi Proje Toplantısı 13 - 14 - 15 Haziran 2022 tarihlerinde Makedon Otizm Bilim Derneği (MSSA) ev sahipliğinde, Eskişehir AFAD, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, YERSİS Analiz Modelleme Eğt. Dan. Hizm. San. Tic. Ltd. Şti., Türkiye Down Sendromu Derneği, Tohum Otizm Vakfı, Kutsal Kalp Katolik Üniversitesi – Engelli Araştırma Merkezi (UCSC - CEDISMA) ve Avrupa Down Sendromu Derneği (EDSA)’dan proje personelinin katılımı ile Kuzey Makedonya’nın Üsküp kentinde yüz yüze gerçekleştirilmiştir.

Toplantıda Proje koordinatörü Eskişehir AFAD tarafından proje faaliyetleri ve genel sorumluluklar, bütçe yönetimi, çıktı çalışmalarında gelinen mevcut durum ve sonraki dönemde yapılacaklar hakkında sunum yapılmıştır,

Bu zamana kadar belirlenen ve sözlükte yer alacak olan kelimeler, görselleri ve tanımları tek tek incelenmiş ve gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Ayrıca  Dijital Kütüphane içerikleri ve Uzaktan Eğitim Portalında yer alacak olan deprem konulu eğitim videoları ve sosyal hikayeler gözden geçirilmiştir.

Pill